MRD 310 3G Router ile Otomasyon

Areskom İletişim Sistemleri

Delta X ve Nabla Corporations şirketlerinin birşelmesinden doğan Lufkin Automation,  bu sektörde çubuk-mil ( rod ) pompa kontrolü konusunda dünya liderlerindendir. Lufkin Otomasyon çubuk-mil pompa kuyu çözümlerinde; analiz, kontrol ve güvenlik çözümleri sunmaktadır.

Petrol sahaları; aşırı sıcaklık değişimi, nem gibi uzak ve özel çevre koşulları içermektedir. Bu kapsamda kontrol ve izleme sistemlerinin bu çevre koşullarında kurulması ( yüksek sayıda pompanın geniş bir çoğrafi alanda kurulma gerekliliği ) zorluklar içermektedir.

Lufkin şirketi, petrol / gaz endüstrisinin çubuk-mil pompa kuyu uygulamarında yüksek doğrulukta monitörleme ve kontrolü konusunda en gelişmiş teknoloji çözümü olan  SAM Kuyu Yönetimini  sistemini geliştirmiştir.

SAM Kuyu Yönetim Sistemi, kuyu SCADA sistemi ile haberleşmekte ve kuyu SCADA sına bağlı olarak çalışmaktadır. Geçmişte bu uzak kontrol uygulamalarında fiber, bakır ve radyo link teknolojileri kullanılmaktaydı. Günümizde ise Mobil Genişbant teknolojilerindeki gelişmeler kapsamında GPRS / 3G / HSPA kullanılmaktadır. Bu doğrultuda Lufkin Otomasyon, çoğunlukla Avrupa ve Asya projelerinde Westermo’nun Endüstriyel GPRS / 3G Mobil Routerı olan MRD-310 u kullanmaktadır.

Özellikle bu tarz kritik uygulamarda zorunlu olan; IPSec encrypted VPN tünelleme, seri IP dönüşümü, geniş çalışma sıcaklık aralığı ( aşırı sıcaklık değişimlerinin coğrafi koşullardan ötürü olması durumundan ) gibi özelliklerinden ötürü Westermo’nun  Mobil Genişbant MRD serisi Endüstriyel GPRS / 3G router ları tercih edilmiştir.

 

 

Arama