Network Uyumlu CNC Tezgahları

Areskom İletişim Sistemleri

Fabrikalarda üretim hatlarında bilgisayar tabanlı CNC tezgahları kullanılmaktadır. Genellikle CNC computer programları seri ( RS232 ) kablolama ihtiyacı duyarlar.
Bu seri haberleşme tabanlı CNC otomasyon sistemleri, Sena marka seri – ethernet device server lar ile TCP/IP Ethernet network uyumlu hale getirilebilir. Bu sayede TCP/IP Ethernet networkünde bulunan herhangi bir PC üzerinden CNC’nin yazılımı güncellenebilir ve gereli program yüklenebilir ( bu bilgisayarın CNC tezgahına COM port üzerinden direk bağlı olmasına gerek olmadan )

 

 

Faydalarından bazıları;

 

  • Bakım ve operasyonundan sorumlu teknik personelin ilgili CNC tezgahının yanına gitmeden uzaktan yönetmesini sağlar
  • Çok çeşitli ve çok sayıda CNC makinasının bakımdan sorumlu teknik ekip tarafından uzaktan ( oturdukları, bulundukları yerden ) izlenmesini, kontrol edilmesini ve yönetilmesi sağlar ( program aktarımı, download gibi )
  • Yanına gidilmesi ve ulaşılması her zaman çok kolay olmayan CNC tezgahlarına kablosuz bir şekilde uzak erişiminden kaynaklı kolaylık ve olarak verimlilik artışı sağlar
  • Kolay setup ( kurulum ) ve bakım imkanından ötürü yazılım güncellemesi süresince oluşabilecek muhtemel üretim duruşlarını minimize eder

Kullanılabilecek Ürünler

ls110 ls110 ps110 ss100 sd1000 sd1100 msp1000

Arama