Seri – Ethernet UART Modül “, Endüstri Dünyası Mart 2016 sayısı

Türkiye’de ARESKOM’un temsilciliğini yaptığı SENA marka NEMO10 kullanımı kolay, kompakt, tek çipli ve düşük maliyetli Embeded Device Server’dır.

SENA marka NEMO10 Dahili UART’lı SERİ ETHERNET MODÜL ile makinalar kolayca ethernet uyumlu hale gelmektedir. Hızlı ve düşük geçiş maliyetli bir şekilde cihaz ve makinelerini Ethernet ağlarına hazır hale getirmek isteyen sistem integratörleri, makina üreticileri için idealdir. Bir taraftan dahili UART arayüzü ile cihaza veyamakineye bağlanan NEMO10, diğer taraftan board üzerinde RJ-45 Ethernet’e bağlanır.

NEMO10; tek-çipli DIL paket kapsamında, ethernet üzerinden cihaz veya makineler arasındaki tüm haberleşmeyi idare eden dahili 10Base-T ethernet kontrol ünitesine, seri arayüz için UART’a ve kendi TCP/IP mikro işlemcisine sahiptir. Serial/IP, COM Redirector (Tactical Software) ile NEMO10, kullanıcıların mevcut seri uygulamaları için kullanıcıların cihazları / makineleri ile güvenilir Seri – TCP haberleşme sağlar. Windows tabanlı konfigürasyon yazılımı, Hello Device Manager, ilk kurulumu ve yönetimi kolaylaştırır.

Genel özelliklerden bazıları:

– Cihaz veya makine, seri arayüzü için üzerindeki UART, veri transfer hızı olarak 115 Kbit/sn’ye kadar destekler.

– Kompakt ebatlara sahiptir (45mm x 45mm x 18.5mm ).

– 10Base-T Ethernet arayüzü mevcuttur.

– ARP, IP/ICMP, TCP, Telnet, DHCP ve PPPoE desteği sunar.

– Telnet, Konsol portu veya Hello Device Manager ile yönetim imkanı sağlar.

– Düşük güç tüketimi ( +5V input, 0.3W ) vardır.

– Ayrıca NEMO10 Starter Kit olarak adlandırılan başlangıç takımı da mevcuttur.

Benzer ürün ve yazılar

Arama