Bluetooth Seri Adaptörler

Areskom İletişim Sistemleri

Bluetooth Seri Adaptör ürün grubu bluetooth kablosuz bağlantı ile RS-232/422/485 Seri haberleşmede kablo bağlantısı yerine geçmek üzere tasarlanmıştır. ( Gelişmiş özellikleri ile :Bluetooth 1.2/2.0 Protocol Stack ( “AFH – Adaptive Frequency-hopping spread spectrum” içeren ), harici dip-switch üzerinden ücretsiz yazılım konfigürasyon desteği, iki Parani SD Bluetooth Seri adaptörü arasında otomatik bağlantının anında konfigürasyonu için eşleştirme butonu ve esnek güç kaynağı / enerji besleme seçenekleri gibi ).

Sena Parani Bluetooth Seri adaptörleri; 230 Kbit/sn’ye kadar data transfer hızlarını desteklediğinden, veri kaydı (data logging ), kablosuz sensör kontrolü ve üretim tesislerinde izleme vb… gerektiren endüstriyel uygulamalar için idealdirler.

Başka bir örnek olarak Medikal / Hastane uygulamalarında ; Doktorlar veya hastahane çalışanları akıllı el tipi ( hand held ) cihazlar ile medikal veritabanını ve hasta tablolarını/verilerini görebilir ve güncelleyebilirler. Bu özellik gereksiz yazılı dökümantasyonu azatlığı gibi, hastahane operasyonel maliyetlerini düşürüp verimliliğide arttıracaktır.

Diğer uygulamalar; Parekende POS lar, Barkod tarayıcılar, Kredi kartı okuyucuları, Lokanta / Restoran / Bar / Cafe sipariş ve makbuz yazıcıları, güvenlik sistemleri, gaz pompaları, dışortam işaret tabelaları vb… alanlardadır.

Uygulama Örneği :

Uygulama Örneği; Bluetooth RS-232 veya RS-422/485 seri adaptörler eş zamanlı 4 bağlantı ve data haberleşme imkanı sağlarlar.    

Arama