DNV Uyumlulugu Nedir?

DNV ( Det Norske Veritas ) tipi uyumluluğu; Avrupa Birliği’nin Denizcilik ( Marine ) ekipmanları için olan 96 / 98 EC direktifi kapsamında 1 Ocak 1999 itibari ile uygulamaya girmiştir.

Denizcilik sektöründe kullanılacak cihazlar bu direktif kapsamında sertifikalı olmak durumundadır.

DNV uygunluk sertfikası aşağıdaki standartları kapsar;

EMC – Elektromağnetik Uyumluluk
Navigasyon ( Seyir ) ekipmanları
Radyo haberleşmesi

ATEX uyumlu cihazların kullanılması gereken bir madencilik uygulasıdır. Bu uygulamada Westermo’nun DDW-22x serisi Endüstriyel Ethernet Uzatıcıları kullanılmıştır. Bu ürünler sayesinden daha önceden başka amaçlı çekilmiş ve kullanılabilir durumda olan bakır kablolar üzerinden yüzlerce metre veya kilometrelerce mesafede ( fiber kablo çekimine gerek kalmadan ) data haberleşmesi gerçekleştirilmiştir.,

DNV uyumlu cihazların kullanılması gereken bir denizcilik / gemi inşa uygulamasıdır. Bu uygulamada Westermo Lnyx Endüstriyel Ethernet Switchler ile sektörün en hızlı Yedekli Halka ( redaundant ring ) teknolojisi olan FRNT özelliği kullanılmıştır.

DNV Uyumlulugu;

DNV ( Det Norske Veritas ) tipi uyumlulugu; Avrupa Birligi’nin Denizcilik ( Marine ) ekipmanlari için olan 96 / 98 EC direktifi kapsaminda 1 Ocak 1999 itibari ile uygulamaya girmistir.

Denizcilik sektöründe kullanilacak cihazlar bu direktif kapsaminda sertifikali olmak durumundadir.

DNV uygunluk sertfikasi asagidaki standartlari kapsar;

– EMC – Elektromagnetik Uyumluluk
– Navigasyon ( Seyir ) ekipmanlari
– Radyo haberlesmesi

 

ATEX / DNV SERTIFKALI WESTERMO ENDÜSTRIYEL DATA HABERLESME ÜRÜNLERI ILE UYGULAMA ÖRNEKLERI;

ATEX uyumlu cihazlarin kullanilmasi gereken bir madencilik uygulasidir. Bu uygulamada Westermo’nun DDW-22x serisi Endüstriyel Ethernet Uzaticilari kullanilmistir. Bu ürünler sayesinden daha önceden baska amaçli çekilmis ve kullanilabilir durumda olan bakir kablolar üzerinden yüzlerce metre veya kilometrelerce mesafede ( fiber kablo çekimine gerek kalmadan ) data haberlesmesi gerçeklestirilmistir.

DNV uyumlu cihazlarin kullanilmasi gereken bir denizcilik / gemi insa uygulamasidir. Bu uygulamada Westermo Lnyx Endüstriyel Ethernet Switchler ile sektörün en hizli Yedekli Halka ( redaundant ring ) teknolojisi olan FRNT özelligi kullanilmistir.

ATEX / DNV SERTIFKALI WESTERMO ENDÜSTRIYEL DATA HABERLESME ÜRÜNLERINDEN BAZILARI ve DETAYLARI;

ATEX / DNV Sertifikali Westermo Endüstriyel Data Haberlesmesi / Endüstriyel Ethernet Ürünleri

Westermo SDW-500 Serisi Yönetilemeyen Endüstriyel Ethernet Switchler;

Westermo SDW-500 Serisi Yönetilemeyen Endüstriyel Ethernet Switchler

SDW-500 Endüstriyel Ethernet Switch serisinde 3 farkli alt model bulunmaktadir; SDW-550 ( 5*10/100 TX ), SDW-541 (4*10/100 TX + 1*100FX ), SDW-532 (3*10/100 TX + 2*100FX ). Single Mode / Multi Mode Fiber seçenegi, LC / SC / ST Fiber konektör seçenegi, galvanik izolasyonlu olmasi vb.  özellikleri ile tak / çalistir bir üründür. Yedekli DC enerji besleme girisi olan SDW-500 serisi Endüstriyel Ethernet Switchler, -25 ila +70 °C  çalisma sicaklik araligi ve IP21 koruma sinifi ile zorlu sartlarda rahatlikla kullanilabilir.

Westermo Redfox Serisi Routing / Layer3 Özellikli Yönetilebilen Endüstriyel Ethernet Switchler;

Westermo Redfox Serisi Endüstriyel Ethernet Switchler

Tek kutuda hem switch hem router olan Redfox Serisi Yönetilebilen Endüstriyel Ethernet Switchlerde 6 farkli alt modeli bulunmaktadir. Toplamda 18 porta kadar çikabilmekte olup, maksimum 8 Gbit port olabilmektedir.

Gelismis Layer2 Switch özelliklerine ilave olarak Layer3 Routing özelliklerine ( Static routing, OSPF, RIP ) sahiptir. Ayrica VRRP, NAT, Port Yönlendirme, Firewall, IPSec VPN gibi gene Layer3 gelismis güvenlik özelliklerini de desteklemektedir.

Sektördeki en hizli Ring Yedekleme teknolojisi olan FRNT desteginin yaninda STP/RSTP gibi özellikleri de desteklediginden diger üreticilerin ürünleri ile de uyumlu çalisabilir.

64 adet VLAN destegine ek olarak IGMP Snooping özelligi de bulunmaktadir. Redfox  Endüstriyel Ethernet Switchler hem Web arayüzü ile hem de CLI ile konfigüre edilebilir.

Yedekli DC enerji besleme girisi olan Redfox, -40 ila +70 °C  çalisma sicaklik araligi,  IP40 koruma sinifi ve DIN raya montaj, metal dis kaplama özellikleri ile zorlu sartlarda rahatlikla kullanilabilir.

Westermo Lynx+ ( LynxPlus ) Routing / Layer3 Özellikli Yönetilebilen Endüstriyel Ethernet Switch;

Westermo LynxPlus Routing Özellikli Yönetilebilen Endüstriyel Ethernet Switch

LynxPlus Endüstriyel Ethernet Switchler; tek kutuda hem switch hem router olan, sektördeki en kompakt üründür. Gelismis Layer2 Switch özelliklerine ilave olarak Layer3 Routing özelliklerine ( Static routing, OSPF, RIP )sahiptir. Ayrica VRRP, NAT, Port Yönlendirme, Firewall, IPSec VPN gibi gene Layer3 gelismis güvenlik özelliklerini de desteklemektedir. Sektördeki en hizli Ring Yedekleme teknolojisi olan FRNT desteginin yaninda STP/RSTP gibi özellikleri de desteklediginden diger üreticilerin ürünleri ile de uyumlu çalisabilir. 64 adet VLAN destegine ek olarak IGMP Snooping özelligi de bulunmaktadir. LynxPlus hem Web arayüzü ile hem de CLI ile konfigüre edilebilir. Switch’de 8 adet 10/100 Base-T + 2 SFP Fiber Port bulunmakta olup, 120 Km’ye kadar Fiber destegi söz konusudur. Yedekli DC enerji besleme girisi olan LynxPlus, -40 ila +70 °C  çalisma sicaklik araligi ve IP40 koruma sinifi ile zorlu sartlarda rahatlikla kullanilabilir.

Westermo MCW-211 Endüstriyel Ethernet Fiber Medya Çevirici;


Westermo MCW-211 Endüstriyel Fiber Ethernet Medya Dönüstürücü

MCW-211 Endüstriyel Fiber Ethernet dönüstürücü; 1 adet 10/100 TX ve 1 adet 100 FX arasinda dönüsüm yapmaktadir. Asiri akim / voltaj koruma özelligi ( transient protection ), galvanik izolasyonlu olmasi, QoS / VLAN özellikleri ile büyük paketlere saydam olmasi vb.  özellikleri ile tak / çalistir bir üründür. Yedekli DC enerji besleme girisi olan MCW-211 Endüstriyel Ethernet Fiber çevirici, -25 ila +70 °C  çalisma sicaklik araligi ve IP21 koruma sinifi ile zorlu sartlarda rahatlikla kullanilabilir.

Westermo EDW Serisi Endüstriyel Ethernet Seri Çevirici;

Westermo EDW-100 Serisi Endüstriyel Seri Ethernet Dönüstürücü

Westermo Endüstriyel Ethernet Seri  çevirici serisinde 2 farkli alt model bulunmaktadir; EDW-100 ( 1*10/100 TX + 1*RS-232 / 422 / 485 ), EDW-120 (1*10/100 TX + 2*RS-232 ).

EDW-100 / 120  Endüstriyel Seri Ethernet dönüstürücüler; asiri akim / voltaj koruma özelligi ( transient protection ), galvanik izolasyonlu olmasi, Sanal COM yazilim destegi, UDP / TCP bazinda client-server olarak çalisabilmesi, Web arayüzünden veya DIP swictcler ile yönetim vb.  özellikleri ile üstün bir üründür. Yedekli DC enerji besleme girisi olan EDW Endüstriyel Seri Ethernet çeviriciler, -25 ila +70 °C  çalisma sicaklik araligi ve IP21 koruma sinifi ile zorlu sartlarda rahatlikla kullanilabilir.

Westermo DDW Serisi Endüstriyel Ethernet Uzaticilar;

Westermo DDW Serisi Endüstriyel Ethernet Extender

DDW Endüstriyel Ethernet Uzatici serisinde 5 farkli alt model bulunmaktadir; DDW-120 ( 1*10/100 TX + 1*DSL  ) noktadan noktaya uygulamar için, DDW-220/222/225/226 (4*10/100 TX + 2*DSL + 1*RS-232  ) noktadan noktaya, multidrop ( atlamali ) ve Yedekli halka ( redundant ring ) uygulamalari için kullanilir.

DDW Serisi Endüstriyel Ethernet Uzaticilar; mevcut veya yeni çekilecek bakir kablo ( standart telefon kablosu, UTP / Cat veya özel-yüksek kesitli bakir kablo ) üzerinden Ethernet ve Seri arayüzü kilometrelerce uzaga tasimak için kullanilir. 15 Km’ye kadar 15,3 Mbit/sn hiz sunabilmektedirler. Gelismis Layer2 Switch özelliklerine ilave olarak Layer3 Routing özelliklerine ( Static routing, OSPF, RIP )sahiptir. Ayrica VRRP, NAT, Port Yönlendirme, Firewall, IPSec VPN gibi gene Layer3 gelismis güvenlik özelliklerini de desteklemektedir. Sektördeki en hizli Ring Yedekleme teknolojisi olan FRNT destegi bulunmaktadir. VLAN destegine ek olarak IGMP Snooping özelligi de bulunmaktadir. DDW-22x Endüstriyel Ethernet Uzaticilar hem Web arayüzü ile hem de CLI ile konfigüre edilebilir. Yedekli DC enerji besleme girisi olan DDW serisi Endüstriyel Ethernet Uzaticilar, -40 ila +70 °C  çalisma sicaklik araligi ve IP40 koruma sinifi ile zorlu sartlarda rahatlikla kullanilabilir.

Westermo ODW Serisi Endüstriyel Fiber Optik Modemler;

Westermo ODW Serisi Endüstriyel Fiber Modemler

ODW Serisi Endüstriyel Fiber Optik Modemler; yüksek veri hizlarinda ve uzun mesafelerde veri haberlesmesi için kullanilmaktadir. Elektromagnetik enterferanslarin haberlesmede yarattigi olumsuz etkiyi ortadan kaldirmak için kullanilan Fiber Optik arayüz sayesinde endüstriyel uygulamalar için uygundur. 12 Mbps’a kadar veri hizlari Fiber Optik kablonun tipine bagli olarak 80 Km’ye kadar haberlestirilebilir. Iki ayri uygulama sekli bulunur ; Noktadan Noktaya ve Fiber Hat Paylasim. Fiber hat paylasimi hem Multidrop ( atlamali ) hem de Redundant Ring ( Çember topoloji ) olarak yapilabilir. Her iki uygulama sekli için RS-232, RS-422/485 ve Profibus DP seçenekleri bulunmaktadir. Yedekli DC enerji besleme girisi olan ODW Serisi Endüstriyel Fiber Optik  Modemler, -40 ila +60 °C  çalisma sicaklik araligi, IP21 koruma sinifi ve tüm arayüzleri için Galvanik Izalasyon özelligi ile zorlu sartlarda rahatlikla kullanilabilir.

Westermo MDW-45 Endüstriyel RS-232 RS-485 Dönüstürücü;

Westermo MDW-45 Endüstriyel Seri Arayüz Çevirici

Westermo MDW-45  RS-232’den RS-422/485’e endüstriyel bir çeviricidir. Hem noktadan noktaya ( point to point ) hem de multidrop (atlamali) uygulamalarda kullanilabilinir. 2 veya 4 tel ile 1200 Mt’ye ve veri hizi olarak 100 Kbit/s’a kadar haberlesme yapabilen MDW-45 Endüstriyel Seri çevirici; hat (bus) tabanli uygulamalarda 32 adet cihaza kadar desteklemektedir. Daha yüksek mesafeler ve ayni hat üzerinde 32’den fazla cihazin haberlesmesi birden fazla çevirici ile mümkün olmaktadir. 2 tel half-duplex haberlesmede ( RS-485 ), MDW-45 Endüstriyel RS-232 RS-485 dönüstürücü otomatik olarak data akis yönünü belirleyebilmektedir. Hem AC hem de DC enerji besleme girisli modelleri  olan MDW-45 Endüstriyel seri çevirici; -40 ila +70 °C  çalisma sicaklik araligi, 35 mm DIN Raya montaj imkani, IP21 dis ortam koruma sinifi, asiri akim / gerilim korumasi ( transient suppression ), galvanik izolasyon / yalitim gibi özelliklerinden dolayi endüstriyel uygulamalarda ve zorlu sartlarda rahatlikla kullanilabili

Benzer ürün ve yazılar

Arama