Endüstriyel 3G Router İle Uzak Erişim

Westermo MRD-310/330 3G Router:

Westermo MRD-310 / 330 GPRS / 3G Routerlar


3G ( HSPA ) teknolojisi sayesinde Mbit/sn’ler mertebesinde ( 7,2 Mbit/sn indirme / 2 Mbit/sn gönderme )  çift yönde veri haberleşme imkanı veren Westermo MRD-310/330 routerlar, yüksek hızda bağlantı ihtiyacı duyulan makinalar için en ideal uzak erişim ürünlerinden biridir. 3G hizmeti olmayan lokasyonlar için EDGE veya GPRS olarak ta çalışabilmektedir.

Aşağıdaki çizimde de görüldüğü üzere; Coğrafi olarak birbirinden uzak lokasyonların GPRS / 3G üzerinden yüksek hızla ve güvenli ( aradaki bağlantı IPSEC VPN denilen kriptolanmış bir tünel yöneti ile yapılmaktadır ) bir şekilde merkezdeki Westermo Falcon ADSL / VDSL Routera ( SERVİS MERKEZİ ) haberleşme yapılmaktadır.

Westermo MRD   router üzerinde 2 adet Ethernet portu ve 1 adet RS-232 seri arayüz (MRD-330’da 3 adet RS-232 arayüz bulunmaktadır ) bulunmaktadır. Dolayısı ile 2 adede kadar Ethernet arayüzlü cihaz veya sistem bağlayabildiğimiz gibi 1 adet te RS-232 seri arayüzlü bir cihaz veya sistem de bağlayabiliriz.

Şekildende görüldüğü gibi, isternirse Makina ve/veya Ünite’yi bir veya birden fazla IP Kamera sistemi ile gözlemleyebiliriz.

Westermo Falcon VDSL2 / ADSL Router ve Westermo MRD-310 / 330 GPRS / 3G Routerlar ile coğrafi olarak birbirinden uzak lokasyonlardaki     (  Örnek olarak Merkez İstanbul uzak lokasyonlar Türkiye içinde Denizli ve Gaziantep olabileceği gibi Türkiye dışında herhangi bir ülke de olabilir ) Makine ve Otomasyon sistemleri güvenli bir VPN tüneli ile veri haberleşmesi sağlanmaktadır.

Benzer ürün ve yazılar

Arama