Industrial Bluetooth & ZigBee

Areskom İletişim Sistemleri

BLUETOOTH NEDİR? Bluetooth, kısa mesafe kablosuz haberleşme için bir açık spesifikasyondur. Global olarak kullanılabilir olan 2,4 GHz ISM bandı frekansını kullanarak kısa mesafeli radyo bağlantısı ile veri iletmekte ve almakta kullanılır.

Endüstriyel BLUETOOTH
Bluetooth haberleşmede genelde ürünler 4 grupta toplanır: Bluetooth Seri Adaptörler, OEM Bluetooth Seri Modüller, Bluetooth Access Point ler ( Erişim Noktaları ), Bluetooth USB Adaptörler.

Sena’nın Parani marka Bluetooth Seri ürünlerinde; Bluetooth 1.2/2.0 Protocol Stack ( “AFH – Adaptive Frequency-hopping spread spectrum” içeren ), ücretsiz yazılım konfigürasyon desteği, eşleştirme özelliği ve esnek güç kaynağı / enerji besleme seçenekleri gibi gelişmiş özellikler bulunur. Sena’nın Parani marka Bluetooth Access Point’i, 28 adede kadar Bluetooth cihazı 10/100 Base-T Ethernet ağlarına bağlanmasını sağlar. Sena’nın Bluetooth USB Adaptörleri; standart Bluetooth USB adaptörlerine göre daha uzun mesafede haberleşme imkanı sağladığından, endüstriyel ve özel uygulamalar için uygundurlar.

Genelde kullanım alanları olarak; IT/Telekom, Parekende/POS, Endüstriyel Otomasyon, Bina Otomasyonu ve Medikal/Hastane Otomasyonu sayılabilir.

 

Arama