” MRD-310 – Endüstriyel 3G Router ve Sena NEMO10 yazılar ” Otomasyon Mayıs 2014

SENA Marka NEMO10, Dahili UART’lı Embedded Device Server Modül ile Makinalar Kolayca Ethernet Uyumlu Hale Gelmektedir – Otomasyon Mayıs 2016

Yazımızın Aslına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız – Otomasyon Mayıs 2016

Ülkemizde ARESKOM’un temsilciliğini yaptığı SENA marka NEMO10 kullanımı kolay, kompakt, tek çipli ve düşük maliyetli Embeded Device Server’dır.Hızlı ve düşük geçiş maliyetli bir şekilde cihaz ve makinelerini Ethernet ağlarına hazır hale getirmek isteyen sistem integratörleri, makina üreticileri için idealdir. Bir taraftan dahili UART arayüzü ile cihaza / makineye bağlanan NEMO10, diğer taraftan board üzerinde RJ-45 Ethernet’e bağlanır. NEMO10; tek-çipli DIL paket kapsamında, Ethernet üzerinden Cihaz/Makineler arasındaki tüm haberleşmeyi idare eden dahili 10Base-T Ethernet kontrol ünitesine, Seri arayüz için UART’a ve kendi TCP/IP mikroişlemcisine sahiptir.

Serial / IP, COM Redirector (Tactical Software) ile NEMO10, kullanıcıların mevcut seri uygulamaları için kullanıcıların cihazları / makineleri ile güvenilir Seri – TCP haberleşme sağlar. Windows tabanlı konfigürasyon yazılımı, Hello Device Manager, ilk kurulumu ve yönetimi kolaylaştırır.

Genel özelliklerden bazıları;

– Cihaz/Makine seri arayüzü için üzerindeki UART, veri transfer hızı olarak 115 Kbit/sn’ye kadar destekler

– Kompakt ebatlar (45mm x 45mm x 18.5mm )

– 10Base-T Ethernet arayüzü

– ARP, IP/ICMP, TCP, Telnet, DHCP ve PPPoE desteği

– Telnet, Konsol portu veya Hello Device Manager ile yönetim

– Düşük güç tüketimi ( +5V input, 0.3W )

Ayrıca NEMO10 Starter Kit olarak adlandırılan başlangıç takımı da mevcuttur.

 

WESTERMO MRD350 Endüstriyel GPRS 3G HSPA Router;

Yazımızın Aslına Ulaşmak İçin Buraya Tıklayınız

Ülkemizde ARESKOM’un temsilciliğini yaptığı WESTERMO marka MRD-350 3G Router; 2 adet 10/100-TX RJ-45 Ethernet portu, 1 adet RS-232 portu ve 2 adet SIM kart yuvası bulunan kompakt bir Endüstriyel 3G Router dır. Uzak erişim sayesinde; lokasyon ziyaretleri gerekliliği ortadan kalkmakta ve network altyapıları günümüzün “ Always – 0n “ diye ifade edilen sürekli erişilebilir hale gelmektedir.

Westermo MRD-350 Endüstriyel GPRS 3G Router; PLC, HMI, sensörler, SCADA, DCS, RTU, I/O, PAC, Telemetri sistemleri vb… gibi otomasyon cihaz ve sistemlerinin karşılıklı veri haberleşmesi sağlar.

10 – 60 VDC geniş enerji besleme aralığı, –30 ila_+70 ºC geniş çalışma sıcaklığı aralığı, DIN raya montaj özellikleri ile kompakt kasa dizaynı ile MRD-350 Endüstriyel 3G HSPA Router; tüm arayüzler ve LED ler ön yüzde olduğundan endüstriyel uygulamalar için tam uygundur. Üzerinde mevcut 2 adet 10/100 Base–TX port switch ve RS-232 portu ile başka cihaz ve sistemler kolayca entegre edilebilir ( RS-232 seri arayüzlü cihaz ve sistemler için )

2 SIM desteği sayesinde MRD-350 Endüstriyel 3G Router, tek bir 3G GSM operatörüne bağlı kalmamakta, şayet bağlantıda bir problem olursa 2. SIM ile diğer 3G Mobil operator üzerinden veri haberleşmesi devam eder.

MRD-350 Endüstriyel 3G Router; network koruma anlamında basit ama güçlü bir packet inspection firewall, ACL, NAT, Port Forwarding gibi özelliklere sahip olmakla birlikte, 3 adet IPsec VPN bağlantısını da destekler.

Özellikle güneş enerjisi uygulamaları için Enerji Verimliliği çok önemlidir ve hayatidir. Bu anlamda MRD-350 Endüstriyel GPRS Mobil Genişbant Router da “low power “ modu bulunmaktadır, diğer bir deyişle MRD-350 Endüstriyel 3G Router yalnızca kullanım ve veri transferi esnasında tam enerjili çalışacaktır.

Westermo MRD-350 Endüstriyel 3G Router Genel Özelliklerinden Bazıları :

– 14,4 Mbps download ve 5,76 Mbps upload hızını destekleyen HSPA / 3G / EDGE / GPRS modül. HSPA / 3G bağlantısı için herhangi bir harici modem gerekmemektedir.

– IPsec VPN ( 3 adet tünel desteği vardır) ile site-to-site güvenli iletişim sağlar. İlave bir VPN routera gerek duymaz.

– Statik IP Routing, Dinamik IP Routing ( RIP v1/v2 ), VRRP

– 1 adet RS-232 port ( Serial Over IP, Modem Emulation, AT Command, MODBUS, DNP3, SMS )

– 2 adet 10/100 Mbit/s TX Ethernet Port

– 2 adet SIM yuvası ( 3G Mobil Operatörün yedeklenmesi )

– Sağlam kasa, IP40 koruma ve çevre sınıfı, harici anten, DIN ray

– WAN / İnternetin 3G ile yedekliliği

– SMS ile Reboot

– CLI, Telnet, Web arayüzü ile yönetim

– WEB arayüzünden basitçe ayarları yapılabilir, her hangi bir yazılım yüklenmesine gerek yoktur.

– Yazılım güncellenmesi WEB arayüzünden yapılabilir.

Benzer ürün ve yazılar

Arama